Bulldogs GYM & STRONGMAN

Bulldogs gym

Poříčanská sokolovna disponuje prostory, ve kterých se nachází kulturistické nářadí umožňující komplexní procvičení všech svalových partií. Jedná se o posilovnu. Posilování probíhá na individuální úrovni s úmyslem zisku svalů a síly. Tvarování těla prostřednictvím zdvihání závaží je známé již z antické doby, ale jako samostatný sport se kulturistika prosadila až koncem 19. století.

Oddíl kulturistiky

Posilovna je přístupná členům 7 dní v týdnu. Členové navštěvují posilovnu dle svých potřeb. Posilovnu reprezentují jednotlivci na různých tuzemských i zahraničních soutěžích, převážně v silových disciplínách. Více informací o sportovních vystoupeních, soutěžích a úspěších našich členů naleznete v aktualitách.

Úspěchy našich borců

BRATISLAVA 11/2014 – Světový pohár v silovém trojboji

MOST 06/2014 – Mistrovství České republiky v mrtvém tahu

V současné době se nepřijímají noví členové. Bylo dosaženo maximální kapacity posilovny!

Oddíl STRONGMAN

Aneb amatérští nadšenci brutální síly se spontánně sešli, aby vytvořili netradiční skupinu bojovníků s gravitací, a pokusili se tak popřít zemské fyzikální zákony. O tom strongman je. Překonávat vlastní limity a odlepovat od země x násobky vlastní váhy. Trénujeme s netradičním podomácku vyrobeným náčiním na malém hřišti za poříčanskou sokolovnou.

K dispozici máme:

  • Dřevěnou 45kilogramovou kládu (Log lift), kterou se snažíme přemístit na hrudník s následným zvednutím nad hlavu do napnutých paží.
  • Betonovou 39kilogramovou kouli (Atlas stone), jež je prozatímně využívána k přemístění ze země na rameno, v dohledné době budou podstavce různé výšky.
  • Tlustou osu (Axel bar) s průměrem 5 cm. Může být používána jako alternativa vzpěračského nadhozu (Axel press) nebo jako osa pro mrtvé tahy (Axel deadlift). Namísto klasického závaží jsou užity automobilové disky s pneumatikami.
  • Dvě obří pneumatiky (Tire flip). Snahou je zdvihnout ležící pneumatiku a převrátit ji a znovu a znovu a…
  • Přenášení těžkých předmětů, konkrétně pytlů s „pískem“ (Sandbag carry). Cílem je ujít/uběhnout určitou vzdálenost s 35 nebo 50kilogramovým pytlem v náručí.
  • Chůze s kufry (Farmers walk). Disciplína, v níž uchopíte madla připevněná k trámům se závažím a snažíte se opět ujít/uběhnout vymezenou vzdálenost.

Tréninky nejsou pevně stanoveny. Scházíme se po předchozí domluvě.

Budeme rádi, když se naše řady rozšíří o další členy. První trénink si můžete vyzkoušet zadarmo. Na každý další trénink se vybírá 50,- Kč.

Naše tréninky

STRONGMAN 15.08. 2016

STRONGMAN 20.08. 2016

V případě zájmu nás kontaktujte na email: o.trnec@seznam.cz