První strongman trénink v Poříčanech

Strongman Poříčany – nově založený oddíl našeho sokola. Aneb amatérští nadšenci brutální síly se spontánně sešli, aby vytvořili netradiční skupinu bojovníků s gravitací, a pokusili se tak popřít zemské fyzikální zákony. O tom strongman je. Překonávat vlastní limity a odlepovat od země x násobky vlastní váhy.

Historickým milníkem je pondělí 15.8. 2016. Uskutečnil se první trénink s netradičním náčiním na malém hřišti za poříčanskou sokolovnou. Podomácku vyrobené pomůcky na cvičení odvedly svou práci na výbornou.

K dispozici máme:

• Dřevěnou 45kilogramovou  kládu (Log lift), kterou se snažíme přemístit na hrudník s následným zvednutím nad hlavu do napnutých paží.
  • Betonovou 39kilogramovou kouli (Atlas stone), jež je prozatímně využívána k přemístění ze země na rameno, v dohledné době budou podstavce různé výšky.
  • Tlustou osu (Axel bar) s průměrem 5 cm. Může být používána jako alternativa vzpěračského nadhozu (Axel press) nebo jako osa pro mrtvé tahy (Axel deadlift). Namísto klasického závaží jsou užity automobilové disky s pneumatikami.
  • Dvě obří pneumatiky (Tire flip). Snahou je zdvihnout ležící pneumatiku a převrátit ji a znovu a znovu a…
  • Přenášení těžkých předmětů, konkrétně pytlů s „pískem“ (Sandbag carry). Cílem je ujít/uběhnout určitou vzdálenost s 35 nebo 50kilogramovým pytlem v náručí.
  • Chůze s kufry (Farmers walk). Disciplína, v níž uchopíte madla připevněná k trámům se závažím a snažíte se opět ujít/uběhnout vymezenou vzdálenost.

Vyčerpávající trénink zabral bezmála 3 hodiny, odňal veškerou energii, vytvořil mnoho oděrek, modřin a mozolů, ale i přesto přinesl nadšení z možnosti si vyzkoušet netradiční tréninkové pomůcky, ukojit touhu po vzepření těžkých vah a vykonat bizarní cviky s odlišnou intenzitou a technikou provedení.

20160815_13303720160815_14300820160815_151602(0)20160815_14441020160815_134544