Rozhovor s mistrem Evropy v mrtvém tahu před nadcházející soutěží

Vladimír Tuček, člen poříčanského oddílu kulturistiky, se chystá na další soutěž v mrtvém tahu. Proto jsme Vladimíra požádali o krátký rozhovor.

Je před tebou opět start na další akci věnované powerliftingu, konkrétně Světový pohár v mrtvém tahu (WPC 2015 v Praze). Mohl bys nám sdělit, kdy a kde se akce koná (popřípadě kdy nastupuješ přímo Ty, abychom Tě mohli přijet podpořit?)

Jakákoliv podpora mě bude motivovat k těm nejlepším výkonům, proto se přijďte podívat 7. – 10. prosince 2015 do hotelu Duo v Praze, kde se akce odehrává. (Adresa: Teplická 492/19, 190 00 Praha).

Vloni jsi dosáhl na Mistrovství ČR v Mostě skvělých výsledků v kategorii RAW do 90kg. Vytvořil jsi národní rekord. S jakým cílem se soutěže zúčastníš letos?

Stručně a jasně, cílem je dosáhnout lepších výsledků než na Mistrovství, kde jsem zatáhl na druhý pokus 300 kg. Tedy chci být lepší než naposledy.

Na poslední akci jsi v Bratislavě navážil 95,4 kg, jakou očekáváš soutěžní hmotnost tentokrát a jaké zlepšení se Ti v uplynulých měsících podařilo dosáhnout?

Ano, v Bratislavě se mi hmotnost vyšplhala na 95,4 kg. Kvůli vysokému pracovnímu nasazení jsem pocítil mírnější úbytek na váze a na soutěž plánuji nastoupit s hmotností kolem 94 kg. Co se týká výkonnosti, tak jsem markantní zlepšení nezaznamenal, ale i přes tak intenzivní pracovní tempo nepřišel ani pokles.

Udělal jsi letos v přípravě nějaké výraznější změny, ať už v tréninku nebo ve stravě?

Přípravu většinou ladím v jedné posilovně ve Vršovicích. Splňuje veškeré podmínky, které potřebuji ke svému náročnému tréninku. S tréninkem mi pomáhá dlouholetý kamarád Jirka Brož. Známe se léta a právě on ví, co na mě platí. Samotný trénink mrtvého tahu provozuji jedenkrát týdně společně s několika sériemi dotahů. V týdnu ještě absolvuji doplňkové cviky. Např. hyperextenze, čelní a klasický dřep a cviky na horní část zádových svalů. Asi jedinou změnou bylo zařazení dotahů. Co se týče stravy. . . kdo mě zná, tak ví, že jím úplně vše. Se stravou si hlavu nelámu. Není nad svíčkovou s knedlíkem nebo tatarák.

Máš v plánu se ještě zúčastnit v letošním roce dalších domácích nebo zahraničních soutěží?

Přemýšlel jsem, že se zúčastním závodu ve Vídni. Pokud by jel i harcovník z Olomouce Petr Folprecht, tak by se jelo v listopadu. Závěrem roku možná i na pohárovou soutěž do Jaroměře, která se koná 19. prosince 2015

Je někdo, komu bys chtěl touto cestou poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Poděkovat bych chtěl zastupitelstvu naší obce, díky nim jsem se mohl lépe připravit. Potom Jiřímu Brozovi a Michalu Hrunkovi, dále borcům, kteří závodí a jsou mi motivací. Z mladších ročníků je to Petr Folprecht a Jiří Tkadlčík. Ze starších a pokročilých je to František Vincourek a Karel Schoř, se kterým debatuji občas i trénink a jaké cviky popřípadě zařadit.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně sil!

wpc         jarom_j