Stolní tenis

Stolní tenis?

Počátky stolního tenisu pramení z čínské společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena do Velké Británie. V novodobém pojetí je stolní tenis či také ping-pong (podle zvuku, který vydávají při hře údery míčku) bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Hrací plochu tvoří deska stolu, jíž dělí síťka na dvě poloviny. Podél stolu se pohybují hráči. Hraje se buď ve dvou soupeřících hráčích (tato varianta se nazývá dvouhra) nebo ve dvou soupeřících dvojicích hráčů (varianta označovaná jako čtyřhra).

Pravidla stolního tenisu viz odkaz na oficiální stránku ČESKÉ ASOCIACE STOLNÍHO TENISU:
KLIKNOUT ZDE

Oddíl stolního tenisu Poříčany

Družstvo Poříčan hraje v současné době ve IV. třídě okresního přeboru.
Mistrovská utkání se odehrávají ve velkém sálu sokolovny v Poříčanech. Hraje se na zelených stolech značky STIGA expert roller s bílými DHS míčky.
Tréninky se odehrávají každou středu od 18:00 do 21:00

Zakladatelem stolního tenisu v Poříčanech je náš donedávna hrající a současně nehrající kapitán oddílu ping pongu Jiří Strnad. Oddíl byl založen na počátku 80. let minulého století. V období aktivního sportovního působení kolem této osoby dosahoval poříčanský stolní tenis největších sportovních úspěchů. Mužstvo ve složení Strnad, Trpálek, Pohanka, Strnad ml., Klindera, Koželský hrálo II. okresní soutěž. Nynější oddíl ve složení Trpálek, Král, Hingar, Blažek, Chocholáč, Novotný hraje IV. okresní třídu a v současné době je na prvním místě a očekává postup do vyšší soutěže. Dlouhodobě je snaha vytvořit ještě B-tým, což bohužel ztroskotává na malé členské základně. Bylo by potřeba 2-3 stabilně hrající nové členy pro vytvoření dalšího družstva, což se nám zatím nedaří naplnit. Naději máme v našich nejmladších sportovcích bratrech Voseckým a Vavákem, kteří letos začali pilně trénovat.

Rádi uvítáme příznivce tohoto sportu ve věku 6-100 let, aby si přišli zasportovat do místní sokolovny, kde každou středu od 18.00hod. ( mimo letní měsíce) probíhají tréninky.

Sokol pro tento sport u nás v obci vytvořil výborné podmínky, zejména nákupem špičkových profesionálních stolů značky STIGA expert roller a parametry budovy sokola, která je řádně udržována a pro tento druh sportu ideální. Myslím, že oddíly okolních vesnic nám mohou jen závidět. Ani v letních měsících oddíl stolního tenisu nezahálí a již několik let dojíždíme do sousedních Kounic, kde hrajeme tenis na antuce. Každý rok se také účastníme Kounického turnaje v tenise s dobrými výsledky. Někteří členové se účastní i běžeckých závodů v Kounicích, Pečkách, Praze a Bedřichově na tratích 10 až 23 km a každoročního zimního běžkařského soustředění „Přechod Krkonoš“ v Rokytnici n/J. Na závěr tímto nabízíme všem příznivcům stolního tenisu využití tohoto druhu sportu u nás v sokolovně, který je ideální pro udržení či zvýšení kondice a vytváření dobré nálady.
Tedy sportu zdar a ping pogu zvláště!

Aktuální výsledková tabulka:

vysledkova tabulka pingpong