TRX

Co je TRX?

Význam těchto tří písmen je zkratkou pro Total – body Resistence Exercise, v překladu znamenající „cvičení s odporem vlastního těla“. TRX je cvičební pomůcka, která má své kořeny u vojenských jednotek amerického námořnictva, kde bylo nezbytné vymyslet cvičení na minimálním prostoru bez činek a strojů a přitom procvičit celé tělo. Pomůcka je tvořena pevnými, ale zároveň nastavitelnými popruhy s madly pro ruce a nohy, jenž jsou univerzálně použitelné pro jakýkoliv druh postavy. TRX lze zavěsit kamkoliv a může s ním být prováděno nekonečné množství cviků, kdy jediným odporem při cvičení je úhel těla oproti závěsnému bodu a Vaše tělesná hmotnost.

Po celou dobu je vždy cvičeno pouze s váhou vlastního těla a to ve všech anatomických rovinách pohybu, což je nejoptimálnější pro komplexní uplatnění pravidel funkčního tréninku. Intenzitu lze však také zvýšit či snížit změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu. Čím jsme níže pod závěsným bodem, tím se intenzita zvyšuje a naopak. Díky tomu, že si každý může regulovat velikost zátěže (procento tělesné hmotnosti), se kterou cvičí, je TRX vhodný pro všechny úrovně fyzické zdatnosti.

Cvičení na TRX se může zdát jako velmi snadné, ale opak je pravdou. Kromě hmotnosti těla a gravitace TRX využívá prvky nestability pro posílení svalů stabilizačního systému. Při provádění každého cviku je maximálně aktivováno svalstvo břicha, zad a trupu (stabilizační svaly) a navíc se zlepšuje i flexibilita, koordinace a rovnováha. TRX procvičí nejen svalové partie, na které se zaměřujete při svých trénincích, ale zejména zapojí svaly, o kterých jste doposud ani nevěděli. Cvičení na TRX je možné zpestřit dalšími cvičebními pomůckami, jako jsou stepy, BOSU nebo overbally.

Oddíl TRX Poříčany

Kapacita oddílu je stanovena na 40 cvičících týdně. Poříčanský oddíl TRX je veden zkušenými lektory, u kterých se musíte předem objednat a zamluvit si termín a čas cvičení. Jedno cvičení trvá 60 minut.

Cvičení probíhá 2x týdně v prostorách sokolovny v prvním patře. Dostanete se tam hlavním vstupem do sokolovny. Projdete okolo šatny, za kterou na Vás čekají schody do prvního patra.

Rozvrh:

Pondělí:      od 18:00 do 19:00 nebo od 19:00 do 20:00
Čtvrtek:      od 18:00 do 19:00 nebo od 19:00 do 20:00

Kontaktní osoby

Pro objednávky volejte Jana Apltauera na číslo +420 776 035 477

Trenér Zdeněk Šmejkal
E-mail: zdenek.vmax@seznam.cz
Mobil: +420 604 452 188

Trenér Jan Apltauer
E-mail:
Mobil: +420 776 035 477