Volejbal

Volejbal je týmový míčový sport. Hraje se na hřišti obdélníkového tvaru rozpůleného sítí. Volejbal hrají dvě družstva, která se snaží odehrát míč na soupeřovu polovinu tak, aby ho soupeř nezpracoval a míč se dotkl země. Tento bezkontaktní sport se k nám dostal z USA.

Existují různé varianty, jak hrát tento sport:

• Běžný volejbal se hraje se šesti muži nebo šesti ženami v jednom týmu.
  • Volejbalové debly se hrají ve dvojicích v kategoriích mužů, žen nebo zvláště oblíbených mixech. Pravidla jsou prakticky totožná s běžným volejbalem.
  • Plážový volejbal je varianta volejbalu hraná na menším pískovém hřišti, přičemž zde mužstva sestávají pouze ze dvou hráčů na každé straně.
  • Smíšený volejbal se hraje podle speciálně upravených pravidel, která stanovují přesné složení týmu.
Pravidla a další důležité informace lze vyhledat na oficiálních stránkách českého volejbalového svazu
KLIKNOUT ZDE

Oddíl volejbalu Poříčany

Činnost oddílu probíhá ve dvou částech. První částí volejbalového oddílu je sportovně rekreační činnost, ve které se zapojuje 10 mužů a 5 žen. Během roku se volejbalisté účastní několika rekreačních smíšených turnajů.
Druhou částí oddílu je mužské volejbalové mužstvo, které se účastní mistrovských zápasů. Mužstvo hraje v soutěži Okresní přebor. Tréninky se uskutečňují 2x týdně ve velkém sále sokolovny.

Tréninky:

Pátek:      od 19:00 do 21:00